Menopauza – naturalne sposoby leczenia

Menopauza – naturalne sposoby leczenia

Objawy menopauzy można łagodzić, stosując naturalne metody.

Jedną z najbardziej znanych terapii dla kobiet w okresie menopauzy jest HTZ, czyli hormonalna terapia zastępcza. Jej efekty są niemal natychmiastowe, objawy ustępują. Uważa się jednak, że taki rodzaj leczenia może prowadzić do o wiele groźniejszych schorzeń, dlatego nie każda kobieta się na nią decyduje.

Zioła na nerwy

Menopauzę można jednak przejść łagodniej, stosując naturalne sposoby łagodzenia objawów. Na rozdrażnienie pomogą napary ziołowe: zwłaszcza dziurawiec albo melisa. Dodatkowo można zafundować sobie aromaterapię i do wanny z gorąca wodą dodać odrobinę ulubionych olejków eterycznych. Pachnące oleje sprawdzą się również w połączeniu z masażem.

Uf, jak gorąco!

Uderzenia gorąca i nocne poty zminimalizuje picie odpowiedniej ilości płynów. Warto również ubierać się stosownie do panującej temperatury: latem zakładać przewiewne, lekki rzeczy, zimą natomiast starać się ubierać na tzw. „cebulkę”. Dodatkowo, przed snem warto wywietrzyć pomieszczenie.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: