Przyczyny powstawania opryszczki na ustach

Joey Nicotra z Unsplash
Joey Nicotra z Unsplash

Opryszczka na ustach to najczęstsza choroba wirusowa skóry i błon śluzowych. Nie tylko szpeci i przeszkadza, ale także sprawia, że czujemy dyskomfort podczas mówienia czy spożywania posiłków. Czy jesteśmy skazani na opryszczkę? Oczywiście, że nie! Chociaż prawdą jest, że wirus, który ją wywołuje lubi się uaktywniać. Warto zatem poznać przyczyny opryszczki, bo idąc tropem znanego powiedzenia: lepiej zapobiegać niż leczyć.

Jakie są przyczyny opryszczki wargowej?

Powstawanie opryszczki w dużej mierze wywołują czynniki takie jak: stres, przemęczenie, niedobór witamin, urazy mechaniczne, ekspozycja na słońce, wychłodzenie organizmu. Opryszczka u kobiet lubi pojawiać się w czasie menstruacji lub iść w parze z przeziębieniem. Zmiany hormonalne i ogólne osłabienie organizmu stwarzają idealne środowisko wirusom.

Teraz kiedy znasz już przyczyny powstawania opryszczki, łatwiej będzie ci z nią walczyć.

Nie sprzedawaj opryszczki, bo do ciebie wróci, czyli opryszczce 5 razy NIE!

Opryszczką bardzo łatwo się zarazić od kogoś, jak i od samego siebie. Pamiętaj o zachowaniu higieny i unikaj bliskich kontaktów z innymi. Nie sprzedawaj opryszczki!

  • Nie całuj się mając opryszczkę!
  • Nie dziel się kanapką, gdy masz opryszczkę!
  • Nie pij z tego samego kubka, co zdrowa osoba mając opryszczkę na ustach!
  • Nie dotykaj opryszczki, bo rozniesiesz ją na inne części ciała!

Pamiętaj, że opryszczka to wirus, który łatwo może się przenieść na drugą osobę lub na inną część ciała. Nie zdziw się jeśli dostaniesz zapalenia spojówek podczas opryszczki. To znak, że zatarłeś oko po wcześniejszym dotykaniu ust.

Na szczęście opryszczka, tak jak każda inna choroba wirusowa – nie trwa wiecznie, a my nauczeni doświadczeniem coraz lepiej umiemy sobie z nią radzić.

Najlepsze sposoby na opryszczkę

Sposobów na opryszczkę jest kilka. Po pierwsze, musimy wzmocnić organizm łykając suplementy diety z witaminami i minerałami. Po drugie, warto postarać się zredukować napięcie i stres. Po trzecie, musisz zaopatrzyć się w czosnek i niewidoczne plastry compeed. Czosnek to najsilniejszy naturalny antybiotyk, dzięki któremu mamy szansę pozbyć się ogniska zapalnego jeszcze zanim się rozwinie. Jeśli więc tylko poczujesz zimno na ustach, mrowienie lub swędzenie ust, szybko zadziałaj czosnkiem. Przetnij ząbek na pół i zacznij pocierać usta w tym miejscu niczym pomadką. Jeżeli zadziałasz odpowiednio wcześnie – wygrałeś! Jeśli to opryszczka wygra i jednak pojawi się na ustach, nic straconego – zastosuj plaster www.compeed.pl Sprawi on, że opryszczka stanie się mniej widoczna, a usta szybciej wrócą do zdrowia.

Tekst sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: