Poznaj powody, dla których warto stosować lubrykanty!

Poznaj powody, dla których warto stosować lubrykanty!

Mogłoby się wydawać, że sex shopy oferują jedynie zabawki urozmaicające erotyczne igraszki, tymczasem znajdziemy w nich również lubrykanty. Tego typu produkty stanowią prawdziwe błogosławieństwo dla kobiet. Dzięki nim bolesny stosunek przeobrazi się w seks pełny przyjemności. Już dziś poznaj powody, dla których warto stosować lubrykanty.

 

Spis treści:

  1. Bolesny stosunek a brak ochoty na seks
  2. Skąd się bierze ból podczas stosunku?
  3. Ból podczas seksu zniknie, gdy postawisz na lubrykanty
  4. Kiedy podniecenie nie wystarcza, by zapewnić poślizg i konieczne są lubrykanty?
  5. Lubrykanty wodne czy silikonowe?

Bolesny stosunek a brak ochoty na seks

Mężczyźni narzekają na to, iż ich partnerkom brakuje ochoty na erotyczne igraszki. Oczywiście, każdy problem jest inny, niektóre stanowią dość skomplikowaną materię, jednak warto zastanowić się, czy do seksu nie zniechęca nas ból podczas stosunku. Wiele kobiet uważa, że coś jest z nimi nie tak, bo erotyczne igraszki, które tak zachwalają ich koleżanki, dla nich stanowią mało przyjemne doświadczenie. W rezultacie unikają otwartej komunikacji i partner nie wie, dlaczego nagle straciły ochotę na seks. Silnie zakorzeniony w nas wstyd sprawia, że na bolesny seks nie skarżymy się nawet swojemu ginekologowi, który przecież ma szeroką wiedzę w tym temacie.

Skąd się bierze ból podczas stosunku?

Ból podczas stosunku często wynika z niedostatecznej lubrykacji. Podczas podniecenia nasza pochwa wytwarza własną wydzielinę, która pełni rolę nawilżającą i zmniejsza tarcie podczas penetracji. Nie zawsze jednak udaje się uzyskać naturalny poślizg. U kobiet w okresie okołomenopauzalnym czynność jajników stopniowo wygasa, przez co pochwa wytwarza coraz mniej wydzieliny. W rezultacie seks staje się bolesny i tracimy ochotę na intymne zbliżenia. Czasem też gra wstępna jest zbyt krótka, by kobieta mogła się odpowiednio rozgrzać, a jej ciało stało się gotowe na przyjęcie członka.  Szacuje się, że panie potrzebują aż 50-minutowej stymulacji, by uzyskać optymalny poziom podniecenia. Suchość pochwy, która stanowi jedną z przyczyn bolesnych stosunków, może pojawić się także wskutek antybiotykoterapii czy stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Ból podczas seksu zniknie, gdy postawisz na lubrykanty

Ból podczas seksu potrafi nas skutecznie zamknąć na erotyczną sferę życia. Nikt nie lubi doświadczać dyskomfortu, więc unika sytuacji, które go wywołują. Na szczęście nie jesteśmy skazane na bolesne stosunki. Zamiast zaciskać zęby i udawać, że wszystko jest w porządku, warto kupić lubrykanty. Jeśli czujesz się skrępowana na myśl o wizycie w sex shopie, postaw na sklep erotyczny online Easytoys.pl. Zapewnia on dyskretną wysyłkę. Lubrykantów wystarczy użyć tuż przed penetracją. Za ich sprawą tarcie zamieni się w przyjemny poślizg, który doprowadzi was na seksualny szczyt. Jeśli dotychczas skarżyłaś się na brak orgazmów, to lubrykanty mogą pomóc ci ich doświadczyć. Oczywiście, nie rozwiązują wszystkich problemów, zwłaszcza jeśli te mają podłoże psychiczne, ale stanowią szybkie i praktyczne rozwiązanie, gdy cierpimy na suchość pochwy. Dzięki nim można odbyć satysfakcjonujący stosunek bez bólu.

ból podczas stosunku

Kiedy podniecenie nie wystarcza, by zapewnić poślizg i konieczne są lubrykanty?

Niektóre kobiety boją się sięgać po lubrykanty, bo nie wiedzą, jak zareaguje na nie partner. Obecnie  żyjemy w dość opresyjnej kulturze, która mówi nam, że mamy być zawsze gotowe na orgazm i seks. Tymczasem każdej z nas może przytrafić się drobna dysfunkcja w postaci suchości pochwy, co nie oznacza, że coś z nami jest nie tak, bo nie umiemy uzyskać podniecenia. To może się pojawić, ba, może uzyskiwać szczytowe wartości, jednak przy doustnej antykoncepcji hormonalnej powstaje za mało naturalnej wydzieliny. Lubrykanty przydadzą się nie tylko przy suchości pochwy, ale także wtedy, gdy planujemy seks analny. Odbyt stanowi niezwykle unerwione i unaczynione miejsce, przez co wykazuje dużą wrażliwość na stymulację. Należy jednak pamiętać, że z założenia nie ma on odgrywać roli seksualnej, zatem sam nie wytwarza żadnej nawilżającej wydzieliny. Jeśli seks analny  nie zostanie poprzedzony użyciem lubrykantów, to strona bierna może skarżyć się na silny ból.  Stosowanie lubrykantów ma jeszcze jedną zaletę. Te oszukują nasz mózg i wprawiają w nas w stan podniecenia.

Lubrykanty wodne czy silikonowe?

Choć na rynku mamy trzy rodzaje lubrykantów – wodne, silikonowe i olejowe, to ostatnie rozwiązanie nie jest zbyt praktyczne i nie cieszy się dużą popularnością. W praktyce musimy wybierać między dwoma opcjami. Lubrykanty wodne można stosować zarówno podczas erotycznych igraszek z partnerem, jak i zabaw z użyciem gadżetów. Trzeba jednak mieć na uwadze, że dość szybko się wchłaniają, przez co trzeba je dokładać. To czyni je też mało wydajnym rozwiązaniem. Natomiast lubrykanty silikonowe sprawdzą się podczas seksu analnego oraz seksu pod prysznicem, ponieważ charakteryzują się wysoką trwałością i tak łatwo się nie wchłaniają.  Trzeba jednak mieć na uwadze, że mogą uszkadzać niektóre gadżety erotyczne.  Lubrykanty wodne i silikonowe zamówisz w sex shopie internetowym Easytoys.pl.

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: