Nietypowe objawy menopauzy i ich leczenie

Nietypowe objawy menopauzy i ich leczenie

 

Wejście w okres menopauzy to dla każdej kobiety czas, w którym każda bardziej lub mniej odczuwa pewne konkretne dolegliwości. Menopauza to czas, kiedy zatrzymuje się produkcja estrogenów. Ma to oczywiście swoje skutki – wiele kobiet odczuwa w tym czasie konkretne objawy.

Najczęściej są to zaburzenia snu, potliwość, uderzenia gorąca, wahania nastrojów czy rozdrażnienie. Kobiety mogą również odczuwać pewne nietypowe objawy, które pojawiają się o wiele rzadziej, a powodowane są właśnie przez brak estrogenów.

Wypadanie włosów

Jednym z nich jest łysienie, które przysparza wielu kompleksów. Łysienie u kobiet jest bowiem o wiele bardziej widoczne niż u mężczyzn, co więcej wygląda to o wiele mniej estetycznie. Często kobiety zmuszone są zakrywać włosy czapkami czy chustkami. Warto z tym problemem udać się do lekarza, który może przepisać odpowiednie środki przeciw wypadaniu tak znacznej ilości włosów. Na rynku istnieją też specjalne wcierki i specyfiki, a jeśli to nie pomoże, rozwiązaniem może okazać się terapia hormonalna.

Osteoporoza

Kolejnym nietypowym objawem może być osteoporoza. Udowodniono, że zachorowania bardzo często dotyczą właśnie kobiet w okresie menopauzy. Leczenie jest trudne, dlatego o wiele łatwiej chorobie zapobiegać – odpowiednia dieta i aktywność fizyczna będą tu najważniejsze.

Aleksandra Wiktor

 

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Menopauza Leki 2021