Menopauza leki naturalne

Niemal każde schorzenie można próbować leczyć naturalnymi sposobami. Ziołowe specyfiki są popularne również jako stosowane na co dzień suplementy – pomagają uzupełnić dietę o niezbędne witaminy i składniki mineralne. Naturalne leki mogą być pomocne również w łagodzeniu uciążliwych symptomów menopauzy. Zmiany hormonalne wynikające z nagłego niedoboru estrogenów sprawiają, że mogą pojawić się m.in. uderzenia gorąca, potliwość, nietrzymanie moczu, bóle mięśni, stawów, bóle w piersiach, osłabienie przemiany materii oraz ogólnego samopoczucia i witalności.

Dobór leków.

Zwiększa się również ryzyko nowotworów, chorób serca, układu kostnego a także naczyniowego. Na szczęście dobrane odpowiednio leki są w stanie zredukować częstotliwość i intensywność tych objawów. Mogą też pomóc w zabezpieczeniu się przed ewentualnymi schorzeniami w przyszłości. Preparaty naturalne dostępne na rynku to takie, za których bazę posłużyły roślinne wyciągi lub fitoestogeny. Fitoestrogeny występują w trzech grupach: lignanów, izoflawonów oraz kumestanów. Związki te występują naturalnie w roślinach, jednak w suplementach mają postać skondensowaną. Ich działanie pozwala przywrócić hormonalną równowagę w organizmie, a jednocześnie obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, korzystnie wpłynąć na gęstość kości oraz nawilżenie błony śluzowej pochwy.

Ziołowe preparaty.

Jeśli chodzi o objawy ze strony psychiki, takie jak zwiększona drażliwość, zmienność nastrojów czy bezsenność dobrym rozwiązaniem mogą być ziołowe preparaty na bazie melisy, kozłka lekarskiego czy rumianku lub nawet napary w wymienionych składników. Warto jednak pamiętać, iż suplementacja jest wystarczającym rodzajem terapii tylko wtedy, gdy objawy występują w niewielkim lub umiarkowanym natężeniu. Poza przyjmowaniem leków istotne jest włączenie odpowiedniej diety oraz regularnej aktywności fizycznej. Zarówno fitoestrogeny jak i inne preparaty ziołowe nie powodują na ogół skutków ubocznych i nie ma przeciwwskazań do ich stosowania

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: