Ziołowa terapia w okresie przekwitania

Ziołowa terapia w okresie przekwitania

Naturalne metody leczenia mogą łagodzić niektóre objawy menopauzy. Menopauza – moment nieuchronny w życiu każdej kobiety. Każda przechodzi ten moment podobnie. Objawy są nieprzyjemne, mogą być bardzo nasilone.

W tym wypadku warto zapoznać się z działaniem hormonalnej terapii zastępczej. U niektórych pań mogą pomóc napary ziołowe.

Zioła dobre na nerwy

Objawy menopauzy to przede wszystkim wzrost drażliwości, wahania nastrojów. Na dolegliwości natury psychicznej może pomóc napar z dziurawca, który z powodzeniem można pić raz dziennie. Właściwości uspokajające ma również melisa, którą można znaleźć w każdej aptece. Warto zaznajomić się z działaniem zielonej herbaty. Jest to nie tylko smaczny napój – dobrze wpływa również na nerwy.

Szałwię można z powodzeniem stosować w przypadku nocnych potów oraz uderzeń gorąca. Ponadto, na rynku istnieje mnóstwo specjalnych suplementów diety dla kobiet w okresie menopauzy. Warto zapytać też o mieszanki ziołowe, które są łagodne dla organizmu, jednak w zauważalny sposób zmniejszają nieprzyjemne dolegliwości.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: