Menopauza leki ziołowe

Menopauza jest naturalnym procesem zachodzącym w życiu każdej kobiety. Może więc warto pomyśleć o leczeniu jej uciążliwych objawów metodami pochodzącymi również z natury? Jak wiadomo przywrócenie równowagi hormonalnej jest sposobem na zredukowanie takich objawów fizycznych jak: bezsenność, męczliwość, uderzenia gorąca, bóle stawów i mięśni, dyspareunia, problemy z NTM itp. Dzięki wyrównaniu poziomu estrogenów w organizmie można poradzić sobie także z psychicznymi objawami menopauzy, sprowadzającymi się do: drażliwości, zmienności nastrojów, braku energii, stanów depresyjnych, zaburzeń pamięci i koncentracji.

Leczenie farmakologiczne.

W celu odzyskania tej równowagi wiele pań decyduje się na leczenie farmakologiczne (hormonalną terapię zastępczą). Tymczasem równie skuteczne mogą okazać się leki ziołowe. Fitoestrogeny mają zbliżoną budowę i podobne działanie do naturalnych estrogenów kobiecych. Jak sama nazwa wskazuje są jednak pochodzenia roślinnego. Szczególnie bogate w te związki są soja oraz czerwona koniczyna, z których wyciągi cieszą się sporą popularnością, zwłaszcza w walce z uderzeniami gorąca, nadmierną potliwością czy innymi zaburzeniami endokrynologicznymi. Doskonałym uzupełnieniem terapii może być przyjmowanie preparatów zawierających wyciąg z korzenia maki – łagodzących zmienność nastrojów, dodających energii i witalności.

Łagodzenie symptomów menopauzy.

Również bardziej znane, rodzime zioła i rośliny mogą być pomocne w łagodzeniu syptomów menopauzy. Ekstrakt z nasion lnu na przykład pozwala utrzymywać poziom dobrego cholesterolu we krwi, a także zmniejszać częstotliwość uderzeń gorąca. Ponad to korzystnie wpływa na stan skóry, która w wyniku zmian hormonalnych może być nadmiernie przesuszona. Jeśli jednak nasilenie objawów staje się trudne do zredukowania przy pomocy roślinnych specyfików warto odbyć konsultację z endokrynologiem i ginekologiem i rozpocząć terapię przy pomocy innych dostępnych środków.

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: