Fitoestrogeny – występowanie

Fitoestrogeny – występowanie

Fitoestrogeny robią zawrotną karierę w przemyśle farmaceutycznym. Te substancje, wytwarzane przez rośliny, pod względem budowy przypominają ludzkie estrogeny. W związku z tym, iż uzupełniają niedobór żeńskich hormonów płciowych, skutecznie łagodzą objawy menopauzy.

W pewnym wieku wygasa czynność jajników. Te narządy płciowe odpowiadają za produkcję estrogenów i progesteronu. Niedobór żeńskich hormonów płciowych rzutuje negatywnie na samopoczucie kobiet.

Dokuczliwe objawy menopauzy

Objawy menopauzy różnią się nasileniem. Niektóre kobiety dobrze wspominają ten okres, podczas gdy inne nie potrafią normalnie funkcjonować. Uderzenia gorąca, nadmierna potliwość i suchość pochwy znacząco obniżają jakość życia.

Suplementy diety

Paniom, które zmagają się z uciążliwymi objawami przekwitania, z pomocą przychodzą suplementy diety na bazie fitoestrogenów. Hormony roślinne uzupełniają niedobór estrogenów i tym samym łagodzą uciążliwe dolegliwości.

Rodzaje fitoestrogenów

Wyróżniamy kilka rodzajów fitoestrogenów: lignany, kumestany i flawonoidy. Wspomniane związku można znaleźć w takich roślinach jak:

  • soja

  • koniczyna czerwona

  • siemię lniane

  • krokosz barwierski.

W związku, iż nasza dieta nie zaspokaja zapotrzebowania na fitoestrogeny, warto przyjrzeć się specyfikom oferowanym przez firmy farmaceutyczne. Suplementy diety podlegają procedurze standaryzacji, toteż wiemy, jaką dawkę hormonów roślinnych wprowadzamy do swojego organizmu.

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: