Menopauza suplementy homeopatyczne

Menopauza suplementy homeopatyczne

Menopauza to szereg zmian, które następują w organizmie kobiety, która zakończyła już okres rozrodczy w swoim życiu. Każda z pań inaczej przechodzi menopauzę, dlatego trudno określić jeden preparat pomocny dla wszystkich. Ratunek może polegać na zastosowaniu leków homeopatycznych, które pomagają zmniejszyć nadmierne pocenie się, zwłaszcza w nocy, ułatwiają zasypianie i koją skołatane nerwy.

Preparaty Sepia i Belladonna na menopauzę.

Jednym z takich preparatów jest pluskwica groniasta (cymifuga), która ma działanie tonizujące na układ nerwowy. Preparat homeopatyczny o nazwie Sanguinaria będzie pomagał w nadmiernych uderzeniach gorąca, pomoże także zmniejszyć ból głowy. Czasem dochodzi do problemów fizjologicznych z układem rozrodczym. W takim przypadku idealnie sprawdzi się preparat Sepia. Gdy okres menopauzy wiąże się z obfitymi, nieregularnymi krwawieniami i częstym poceniem, warto zastanowić się nad przyjmowaniem preparatu Belladonna – czyli wilcza jagoda, w odpowiednim rozcieńczeniu homeopatycznym. Taka terapia jest w pełni bezpieczna dla pacjenta.

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: