Suplementy na menopauzę

Suplementy na menopauzę

Stosowanie leków hormonalnych budzi w polkach pewnego rodzaju niepokój, natomiast ziołolecznictwo ma w naszym kraju bardzo długą i chlubną tradycję. Wynika z tego wniosek, że statystyczna pani w wieku, który niewątpliwie zbliża ją do menopauzy chętniej podda się kuracji suplementami diety, niż hormonalnej terapii zastępczej.

Hormony w menopauzie.

Hormony w formie roślinnej są słabsze, ale lepiej przyswajalne. Nie budzi wątpliwości także bezpieczeństwo ich stosowania. Fitohormony zawierają rośliny strączkowe – takie jak soja oraz soczewica. Warto także wypróbować preparaty z pluskwicą groniastą oraz koniczyną. Niektóre osoby polecają także korzeń kudzu, stosowany także przy innych dolegliwościach. Częstym objawem menopauzy jest nadmierne pocenie się. Świetnie sprawdzi się wtedy suplement diety z liściem szałwi. Gdy dokucza nadmierna nerwowość, konieczne jest stosowanie suplementów na uspokojenie, takich jak szyszka chmielu, melisa oraz głóg i serdecznik. Pozwolą one także na znacznie spokojniejsze zasypianie.

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: