Menopauza i związane z nią niedogodności

Menopauza i związane z nią niedogodności

Menopauza obrosła legendą. Każdy z nas jest w stanie przytoczyć zatrważające historie związane z przekwitaniem. Wprawdzie menopauza nie jest chorobą, ale często towarzyszą jej uciążliwe dolegliwości. Kiedy w organizmie spada stężenie hormonów płciowych, dochodzi do zaburzeń w neutrotransmisji. Niektóre panie skarżą się na ból głowy, kręgosłupa, podczas gdy inne cierpią z powodu huśtawek nastroju, depresji czy uderzeń gorąca.

Zdarza się, iż kobiety, które wkraczają w menopauzę, mają problem z bezsennością. Ich zmęczenie rzutuje negatywnie na zobowiązania zawodowe i relacje międzyludzkie. Niewyspane kobiety pracują mniej wydajnie. Jednocześnie nie są w stanie wysłuchać zwierzeń przyjaciół, ponieważ spada ich zdolność percepcji. Zdarza się, iż menopauza uprzykrza i dezorganizuje życie.

Na szczęście istnieją preparaty, które łagodzą dokuczliwe dolegliwości. Ostatnio dużą popularnością cieszą się specyfiki na bazie fitoestrogenów, czyli substancji organicznych wytwarzanych przez rośliny. Te związki chemiczne, ze względu na podobieństwo strukturalne, w organizmie kobiety działają podobnie jak estrogeny. Kobiety, które cierpią z powodu przekwitania, powinny niezwłocznie zapisać się na wizytę u specjalisty. Warto pamiętać, iż nie jesteśmy skazane na cierpienie.

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: