Zalety soczewek multifokalnych

Lensabl z Unsplash
Lensabl z Unsplash

Tzw. starczowzroczność to przypadłość, która może dotknąć każdego człowieka, ale na całe szczęście nie jesteśmy w tej sprawie bezsilni. Nowatorskie odkrycia w dziedzinie walki z wadami wzroku pozwalają na zastosowanie odpowiedniej korekcji, która sprawia, że nawet osoby z dużą wadą, mogą znacznie polepszyć swoje widzenie. 

Soczewki multifokalne (nazywane są również progresywnymi) to specjalny rodzaj szkieł, które pozwalają widzieć na każdą odległość osobom z różnymi wadami wzroku. Ich nazwa wzięła się stąd, że są one skonstruowane z trzech części: górnej (odpowiedzialnej za korekcje dali), środkowej (korygującej na odległości średnie) oraz dolnej (odpowiedzialnej za korekcje bliży). Taka konstrukcja sprawia, że osoby z różnymi wadami wzroku, mogą z pomocą jednych soczewek czytać książkę i dobrze widzieć elementy w oddali.

Jedną z podstawowych zalet, jakie posiadają soczewki multifokalne, jest ich szerokie spektrum korekcji wady (od -8 do +8 dioptrii). Dodatkowo soczewki progresywne pozwalają walczyć z astygmatyzmem oraz innymi schorzeniami, które również są związane ze starczowzrocznością. Osoby cierpiące na różne schorzenia oczu, mogą teraz korzystać tylko z jednych soczewek, co staje się dużym ułatwieniem w codziennym życiu. Dodatkowo soczewki multifokalne zostały wyposażone w specjalne systemy nawilżające, które pomagają w walce z tzw. dolegliwością suchego oka. Soczewki progresywne to zdecydowanie uniwersalne i nowatorskie rozwiązanie w optyce i korekcji wzroku za pomocą szkieł kontaktowych. Więcej informacji dostępne jest na stronie:

https://www.acuvue.pl/1-day-acuvue-moist-multifocal

Tekst sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: