Suplementy i leki niewskazane podczas menopauzy

Suplementy i leki niewskazane podczas menopauzy

Klimakterium często objawia się nieprzyjemnymi dolegliwościami, dlatego warto wiedzieć jakich leków unikać, by objawy nie nasiliły się.

Kobiety w okresie klimakterium są bardziej narażone na ryzyko wystąpienia osteoporozy. Aby nie pogorszyć stanu kości należy prowadzić odpowiednia dietę jak również stosować dedykowane suplementy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy nie zawierają zbyt dużej dawki witaminy D, której nadmiar może osłabić kości.

Jakich leków unikać?

Jednak wiele składników odżywczych jest bardzo istotnych dla kobiet zwłaszcza w okresie menopauzy. Prawidłowa dieta może być kluczowa przy łagodzeniu przykrych dolegliwości. Warto zatem zwrócić uwagę na to, że pewne czynniki niszczą dostarczane organizmowi składniki odżywcze i pomimo stosownej diety nie dostarcza się mu odpowiednich dawek.

Jedną z takich substancji jest aspiryna, która niszczy dostarczaną witaminę C oraz witaminy z grupy B, które powinny by szczególnie ważne dla pań w okresie menopauzy. Niektóre środki uspokajające zawierają barbiturany, które pozbywają się witaminy B9, A i C. Menopauza, a zwłaszcza stosowana w jej zassie terapia hormonalna, może powodować nieprawidłowości w pracy układu pokarmowego. Warto wtedy postawić na błonnik, a pozbyć się leków przeczyszczających (również moczopędnych, które niszczą ważny dla organizmu potas oraz niektóre witaminy.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: