Leki na menopauzę bez recepty

Menopauza wiąże się z wieloma dolegliwościami u kobiet. Choć zanik miesiączki jest procesem naturalnym, to towarzyszące mu zmiany hormonalne wywoływać mogą liczne uciążliwe objawy. Można sobie z nimi radzić za pomocą odpowiednio dopasowanej terapii. Części pacjentek zaleca się stosowanie hormonalnej terapii zastępczej. Często budzi ona jednak obawy kobiet, ze względu na pewne skutki uboczne oraz wysoki koszt takiego leczenia. Dlatego coraz częściej decydujemy się na rozmaite leki dostępne w aptekach bez recepty. Często kupowane bez uprzedniej konsultacji z lekarzem (która jednak mogłaby być pomocna, nawet przy wyborze suplementów).
Jakie leki łagodzące objawy menopauzy możemy nabyć bez recepty? Przede wszystkim suplementy – zawierające potrzebne mikroelementy i minerały, uzupełniające poziom wapnia w organizmie, a także niedostatki antyoksydantów. Można również zdecydować się na preparaty ułatwiające zasypianie, o działaniu uspokajającym, obniżające poziom złego cholesterolu (który w okresie menopauzy ma tendencje do wzrostu). Również prepararaty z fitoestrogenami są dostępne w wielu aptekach bez recepty.
Fitoestrogeny – czyli substancje pochodzenia roślinnego, wykazujące działanie podobne do estrogenów oraz łagodzące objawy menopauzy w znaczącym stopniu. Ponad to – preparaty dostępne bez recepty również mają działanie prozdrowotne- wzmacniają kości, korzystnie wpływają na układ krwionośny i pracę serca. Niezależnie jednak od tego, czy stosujemy terapię hormonalną, czy leczymy się ziołami, powinniśmy wprowadzić także zmiany w diecie (wprowadzić częstsze, mniejsze posiłki bogate w chudy nabiał, warzywa owoce i tłuszcze roślinne), w codziennej aktywności oraz bezwzględnie – nie zapominać o regularnych badaniach profilaktycznych (zwłaszcza cytologii i mammografii).

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: