Klimakterium badanie poziomu glukozy we krwi

Klimakterium badanie poziomu glukozy we krwi

Klimakterium wiąże się z wygasaniem czynności jajników, czyli narządów rozrodczych odpowiedzialnych za syntezę progesteronu i estrogenów.

Burza hormonalna, która przetacza się przez organizm kobiety, może nieść poważne następstwa. W związku z tym nie należy lekceważyć roli diagnostyki i profilaktyki. Gwałtowny spadek stężenia estrogenów może prowadzić do zaburzeń w gospodarce węglowodanowej organizmu. Panie, które przechodzą klimakterium, są narażone na rozwój cukrzycy, toteż ginekolog powinien skierować je na badanie poziomu glukozy we krwi.

Wśród niepokojących dolegliwości, które mogą stanowić objawy hiperglikemii, w tym cukrzycy, wymienia się:

1) wzmożone pragnienie, które nie ma związku ze zwiększoną aktywnością fizyczną,

2) oddawanie większych niż dotychczas ilości moczu,

3) uczucie osłabienia,

4) zmniejszoną ostrość widzenia,

5) trudno gojące się rany.

W przypadku hipoglikemii (niedocukrzenia) mamy do czynienia z:

1) nadmierną potliwością,

2) uczuciem głodu,

3) drżeniem mięśni,

4) niepokojem,

5) dezorientacją,

6) niewyraźnym widzeniem. W związku z tym, iż menopauza zwiększa ryzyko cukrzycy, należy regularnie wykonywać badania określające poziom cukru.

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: