O okularach fotochromowych dla kierowców

k8 z Unsplash
k8 z Unsplash

Okulary fotochromowe – chociaż nie każdy może wiedzieć co oznacza ten termin – okazują się być świetną propozycją dla kierowców. Zapewniają one wygodę w każdych warunkach atmosferycznych, a nawet podczas jazdy nocą. Czym są okulary fotochromowe oraz dlaczego są tak bardzo zalecane kierowcom?

O szkłach fotochromowych

Najprościej tłumacząc – soczewki tego typu ściemniają się pod wpływem działania promieni słonecznych, natomiast rozjaśniają się – gdy znajdujemy się w nieoświetlonych miejscach. Rozwiązanie to okazuje się być odpowiednie dla osób – które nie chcą nosić wszędzie ze sobą okularów przeciwsłonecznych lub zapominających o zabieraniu ich ze sobą. Przydatne również w sytuacjach – gdy nie mamy warunków do ciągłej zmiany szkieł. Będą to również wygodne okulary do jazdy samochodem.

Zasada działania szkieł fotochromatycznych jest niezwykle prosta. Opiera się o reakcje chemiczne. Cząsteczki znajdujące się w soczewce reagują na natężenie światła (są fotoaktywne) zmieniają swoją strukturę atomową – czego efektem jest zaciemnienie szkła. Reakcja ta oczywiście jest odwracalna pod wpływem małego promieniowania świetlnego.

Dlaczego okulary fotochromatyczne są odpowiednie dla kierowców?

Zapewne każdy z kierowców wie, jak uciążliwe podczas prowadzenia okazują się być zmienne warunki atmosferyczne. W danym momencie narażeni jesteśmy na silne promienie słoneczne, aby po kilku minutach spotkać się z silnie zachmurzonym i deszczowym niebem – następnie po ulewie spotkać znów słoneczną pogodę. W takiej sytuacji, ciągłe zmienianie okularów może okazać się być uciążliwe. Fotochromatyczne okulary dla kierowców rozwiązują ten problem.

Jaki model wybrać dla kierowców?

Oczywiście nie musimy ograniczać się do zwykłych okularów fotochromatycznych do prowadzenia pojazdu. Warto wybrać model, zapewniający dodatkowe parametry oraz właściwości, dzięki czemu zmaksymalizujemy wygodę oraz bezpieczeństwo podczas prowadzenia. Koniecznie należy poznać okulary fotochromowe progresywne Varilux Transitions.

Dedykowane są głównie dla osób mających problemy z widzeniem w dali, bliży lub pomiędzy jednocześnie. Okulary progresywne zapewnią nam prawidłową widoczność w każdej odległości. Oprócz tego, modele Transitions zapewniają na ochronę przez odblaskami innych samochodów – jadących z naprzeciwka, dzięki czemu możemy zapomnieć o oślepianiu przez reflektory. Z tego powodu, ze względu na zdolności adaptacyjne – okażą się odpowiednie do jazdy nocą. Okulary Varilux Transitions wykazują również odporność na zarysowania oraz zabrudzenia. Z pewnością doceni to każdy kierowca, który nie raz doświadczył plam na szkłach – których nie można było wyczyścić w trakcie prowadzenia samochodu.

Soczewki progresywne do jazdy samochodem ze szkłami fotochromatycznymi będą wysoce wygodnym rozwiązaniem dla osób po 40. roku życia – gdyż w tym momencie następuje zazwyczaj utrata zdolności adaptacyjnych oka. Stosowanie okularów Varilux Transitions zapewnia nie tylko komfortowe właściwości, ale również wyraźne widzenie obiektów w każdych odległościach.

Tekst sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: