Okres postmenopauzalny

Okres postmenopauzalny

Minął już rok od ostatniej miesiączki. Co dalej?Menopauza to ostatnia miesiączka w życiu kobiety. Potwierdza się ją po upływie 12 miesięcy od ostatniego, prawidłowego krwawienia. Po ostatniej miesiączce kobieta wchodzi w okres postmenopauzy. To okres, kiedy u kobiety zanikły już możliwości rozrodcze, a poziom estrogenów stale spada.

Pierwszy rok postmenopauzy to ten, bezpośrednio występujący po pierwszym krwawieniu. Pomimo, ze teoretycznie kobieta jest już po menopauzie, dolegliwości dla niej charakterystyczne mogą utrzymywać się jeszcze jakiś czas. Okres postmenopauzy do okazja do tego by zadbać o siebie, swoje dobre samopoczucie i wygląd. Warto wprowadzić jako rutynę zdrowe nawyki żywieniowe. Zbilansowana dieta to dobry sposób na unikniecie wielu nieprzyjemnych dolegliwości, a także sposób na zdrową, ładną sylwetkę. Warto wyrzucić z jadłospisu produkty ciężkostrawne, a zastąpić je lekkimi posiłkami. Nie należy się jednak głodować, a pozwolić sobie od czasu do czasu na małe przyjemności.

U kobiet dojrzałych warta jest aktywność fizyczna, pozwoli ona na utrzymanie dobrego samopoczucia oraz odpowiedni poziom energii przez cały dzień. Pomoże również na kłopoty ze stawami. Warto wyeliminować wszelkie używki, zwłaszcza papierosy, które nie dość, ze szkodzą zdrowiu to dodatkowo przyspieszają okres starzenia się skóry. Posmenopauza to również okres w którym warto zadbać o prowadzenie regularnych kontroli. Należy pamiętać o odwiedzaniu swojego lekarza, bo w tym zassie kobieta jest najbardziej narażona na wszelkiego rodzaju dolegliwości.

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: