Menopauza suplementy ziołowe

Zmiany hormonalne, które zachodzą w czasie przekwitania, nazywane są menopauzą. Niektóre panie decydują się na leczenie menopauzy za pomocą leków hormonalnych, jednak lepszym wyborem jest zastosowanie ziół, które zmniejszą napady pocenia się, nerwowości i zminimalizują ryzyko wystąpienia osteoporozy.

Suplementy hormonalne z ziół. 

Zioła zawierają fitohormony, substancje naśladujące budową prawdziwe hormony, dlatego dobrze sprawdzają się w prewencji takich dolegliwości. Suplementy stosowane przy menopauzie mają w składzie różne zioła, takie jak koniczyna czerwona, pluskwica groniasta, jasnota biała. Mogą zawierać także fitoestrogeny z soi oraz lignany lniane, a także produkty pszczele, żeń-szeń, krwawnik. Nieco słabsze działanie wykazuje czarnuszka i krwawnik. Wszystkie te zioła można kupić gez recepty. Suplementy diety na menopauzę należy przyjmować zgodnie z zaleceniami, które są opisane na opakowaniu danego środka. Jeśli pacjentka ma nowotwór lub inne dolegliwości, należy skonsultować z lekarzem wybór suplementu ziołowego.

TAGI: Leki hormonalne, suplementy ziołowe, fitoestrogeny, lignany lniane, czarnuszka, krwawnik.

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: