Menopauza leki homeopatyczne

Menopauza leki homeopatyczne

Najczęściej proponowanym sposobem łagodzenia uciążliwych symptomów towarzyszących menopauzie jest przywrócenie równowagi hormonalnej w organizmie. Koncept to słuszny, w dodatku umożliwia podjęcie kilku rodzajów działań. Hormonalna terapia zastępcza wciąż budzi skrajne emocje. Nie jest też odpowiednia dla każdego z uwagi na liczne przeciwwskazania (oraz możliwe, acz rzadkie, skutki uboczne). Wtedy z pomocą przychodzi homeopatia (być może nawet bardziej kontrowersyjna niż HTZ).

Menopauza, a leki homeopatyczne.

Środki homeopatyczne są zalecane szczególnie wtedy, gdy objawy nie występują w dużym nasileniu, a więc na początku menopauzy. Można je też traktować jak element profilaktyki okresu okołomenopauzalnego. O ile bowiem dany lek może poradzić sobie z redukowaniem mniej groźnych objawów (jak uderzenia gorąca, zmienność nastrojów, potliwość, osłabione libido, problemy ze snem), to już w przypadku poważniejszych problemów (jak zagrożenie osteoporozą, udarem, miażdżycą, zawałem serca) lepiej zasięgnąć opinii specjalisty – niehomeopaty. Warto zauważyć, że sposób przechodzenia menopauzy zależy od czynników indywidualnych, prowadzonego stylu życia, uwarunkowań genetycznych itp.

Aktywność fizyczna.

Dla niektórych pań, u których objawy nie stanowią zagrożenia dla zdrowia lub życia środki homeopatyczne mogą być naprawdę skuteczną bronią w walce z menopauzalnymi symptomami. Dobre efekty daje również połączenie przyjmowania tego typu specyfików z wprowadzeniem zdrowych zmian : zwiększeniem aktywności fizycznej na co dzień, zmodyfikowaniem jadłospisu, tak by zawierał mnóstwo witamin i minerałów, a znikome ilości cholesterolu, pokarmów przetworzonych czy bogatych w cukry proste. Rozwiązaniem umożliwiającym poprawę kondycji psychicznej mogą być również ćwiczenia relaksacyjne i medytacyjne. Elementy te łączą się niejako z homeopatią, organizm jest bowiem traktowany jako całość.

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: