Menopauza leki bez recepty

Menopauza leki bez recepty

Menopauza to naturalny okres w życiu każdej kobiety, jednak jej przetrwanie bez stosowania leków i suplementów diety może być bardzo trudne. Należy zauważyć, że radziły sobie z nią nawet nasze babcie, co świadczy o tym, że także stosowanie ziół i suplementów diety może być skuteczną metodą walki z niekorzystnymi objawami menopauzy.

 

Przed kuracją konieczna wizyta u lekarza.

Najpopularniejszym preparatem, który jest stosowany w dolegliwościach w okresie menopauzy, jest soja. Zawiera fitohormony, które skutecznie poprawiają nastrój pacjentki i hamują silne bicie serca oraz pocenie się w nadmiernej ilości. Gdy brakuje estrogenów, warto zażywać preparaty zawierające takie ziółka jak koniczyna polna i pluskwica groniasta (cymifuga). Są one dostępne bez recepty, dlatego nie ma najmniejszych problemów z ich zakupem. Niektóre panie wybierają stosunkowo młode preparaty z dodatkiem lignanów lnianych. Mają podobne działanie jak soja, a nie wywołują działań niepożądanych. Przed zastosowaniem takich preparatów najlepiej porozmawiać z lekarzem.

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: