Leki homeopatyczne a menopauza

Leki homeopatyczne  a menopauza

Na dolegliwości związane z menopauzą można znaleźć wiele sposobów. Niektóre z pań próbują nawet homeopatii. Przekwitanie to okres, w jaki wchodzi kobieta zazwyczaj po 50 roku życia.

Menopauza to ostatnia miesiączka, która wiąże się z zatrzymaniem produkcji estrogenu, a tym samym z różnymi dolegliwościami. Niektóre panie walczą z nimi poprzez terapię hormonalną, inne stosują zioła. Czy homeopatia też może być skuteczna?

Co to są leki homeopatyczne?

Leki homeopatyczne to takie, które zawierają substancje podobne/wywołujące chorobę. W opinii wielu specjalistów, właśnie takie leczenie jest najskuteczniejsze. Terapia opiera się zatem na twierdzeniu, że chorobę można zwalcza tylko poprzez chorobę.

Kontrowersyjne? Dla niektórych nie, patrząc na to jak popularne są leki homeopatyczne. Produkuje się nawet te dedykowane kobietom w czasie menopauzy. Można oczywiście spróbować, bo nie są one niebezpieczne. Substancje aktywne są tam tak rozcieńczone, że właściwie ich nie ma, dlatego nie wyrządzą krzywdy, z drugiej strony, nie udowodniono tego, ze w jakikolwiek sposób pomagają.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: