Kiedy udać się po leki?

Kiedy udać się po leki?

 

Menopauza może być powodem nieprzyjemnych objawów, jednak po leki najlepiej sięga tu w ostateczności. Wejście w okres menopauzy jest dla wielu kobiet równoznaczne z pojawieniem się mniej lub bardziej nasilonych dolegliwości. Kobiety często zmagają się z wahaniami nastroju, rozdrażnieniem czy przygnębieniem.

Dodatkowo, pojawiają się uderzenia gorąca i nocne poty. Ponadto, wiele z pań narażonych jest bardziej na ryzyko wystąpienia chorób serca lub osteoporozy.

Naturalne sposoby?

Jeśli dolegliwości są bardzo dokuczliwe, może spróbować naturalnych metod ich łagodzenia. W celu uspokojenie umysłu, relaksacji, warto zainteresować się masażami, aromaterapią. Można zacząć robić sobie napary ziołowe, np. z melisy, dziurawca czy zielonej herbaty. W przypadku nocnych potów przyda się dokładne wietrzenie pokoju, lżejszy strój do spania.

Leki mogą okazać się przydatne, jednak ze względu na to jak odbijają się na stanie wątroby, powinno się po nie sięgać w ostateczności. Niestety, ale większość tabletek nie wpływa korzystnie na układ pokarmowy. Warto zatem zainteresować się innymi, łagodniejszymi metodami radzenia sobie z menopauzą.

 

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: