Stopa dziecka a odpowiednie wkładki

Luisa Denu z Unsplash
Luisa Denu z Unsplash

Rozwój stóp u małych dzieci jest niezwykle szybki. Warto wiedzieć, że u maluchów stopy intensywnie rozwijają się przez pierwsze pięć lat ich życia. To właśnie w tym czasie ważny jest nawyk prostego chodzenia i unikanie nieprawidłowej postawy, ponieważ wszystkie błędy, mogą przyczynić się do pierwszych nieprawidłowości. W tym wszystkim zalecany jest spokój, rodzice nie powinni od razu panikować, ponieważ większość dzieci rozwija się prawidłowo. W momencie jednak gdy pojawiają się takie fizjologiczne odstępstwa w postaci deformacji, rodzic powinien zareagować od razu, nie wolno czekać, aż wspomniane deformacje staną się zagrożeniem dla zdrowia dziecka.

Chrońmy nasze dzieci

 Nawet jeśli pojawiają się małe deformacje, to zazwyczaj wraz z wiekiem dziecka stopy wracają do swojego prawidłowego kształtu. Tylko w nielicznych przypadkach deformacje pogłębiają się lub zostają z dzieckiem w dalszych latach. Jeśli pewne zmiany wydają się nam niepokojące, to znaczy, że powinniśmy działać i wtedy wybór wkładki ortopedyczne Warszawa, będzie dla nas najlepszym wyjściem. Musimy być odpowiedzialnymi rodzicami i odpowiednio kształtować dzieci, także w kwestiach zdrowotnych. Jeśli zauważymy niepokojące deformacje na stopach lub w obrębie kręgosłupa, to musimy udać się po opinię do lekarza ortopedy. Tylko ktoś taki będzie w stanie realnie ocenić skale problemu oraz zaproponować jego rozwiązanie. Najczęściej lekarze sięgają po sprawdzone wkładki rehabilitacyjne. To dzisiaj najlepszy sposób bezinwazyjnego leczenia dzieci. Jeśli dziecko nie otrzyma własnych wkładek do butów, to schorzenie nie będzie leczone, a to z kolei doprowadzi do takich zmian, gdzie bez interwencji chirurgicznej się nie obędzie. To właśnie dlatego powinniśmy zaoszczędzić bólu naszym dzieciom i postawić na szybkie działania. Odpowiednio wykonana wkładka będzie w stanie skutecznie rozkładać ciężar dziecka, a co za tym idzie, poprawi to przede wszystkim działanie układu kostnego, jak i wiązadłowego. Jednak czy dziecko będzie mogło nosić wkładki, nie w każdej sytuacji są one zalecane. Tutaj główną decyzję podejmie lekarz, a wszystko po wykonaniu właściwej diagnostyki. Na pewno badanie usg stopy, może mieć tutaj kluczowe znaczenie. To właśnie dzięki takiemu badaniu będziemy widzieć, jak bardzo schorzenie wpływa na motorykę dziecka.

Płaska stopa

 Dzisiaj dzieci chorują przede wszystkim na płaskostopie. Lekarz oprócz przepisania odpowiednich wkładek zaleci także gimnastykę korekcyjną. Takie zajęcia z pewnością pomogą dziecku odzyskać równowagę i na nowo zapanować nad stopami. Takie dodatkowe zajęcia będą bardzo pomocne i jednocześnie pomogą usprawnić ogólny proces rehabilitacyjny, który na pewno z czasem da odpowiednie rezultaty. W praktyce więc mamy kilka różnych rozwiązań, a wszystko po to, aby nasze dzieci były dzisiaj zdrowe. Dziecko musi się prawidłowo rozwijać a wszystkie wady postawy czy stóp trzeba skutecznie korygować. Nie możemy tego zostawiać na później, lepiej zrobić wszystko od razu i zapewnić brzdącowi lepsze życie bez bólu i niepotrzebnych zabiegów.

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: