diana polekhina z Unsplash
diana polekhina z Unsplash

Chcesz mieć zdrowe zęby, świeży oddech i piękny uśmiech? Jeżeli tak, samo szczotkowanie nie wystarczy. W natłoku codziennych spraw często o tym zapominamy. Żeby osiągnąć zadowalające efekty, trzeba tymczasem działać świadomie i kompleksowo. Zdrowe zęby to również m.in. zdrowe dziąsła, wobec czego o nie także należy zadbać. Czym w takim razie charakteryzuje się skuteczne ABC higieny jamy ustnej? Pamiętać powinno się o kilku rzeczach.

Po pierwsze, opieką należy otoczyć wspomniane już powyżej dziąsła. Wizytówkę pięknego uśmiechu stanowią wprawdzie zęby, ale to właśnie od dziąseł zacząć należy prawidłową, kompleksową higienę jamy ustnej. Jeżeli nie będziemy o tym pamiętać, doprowadzimy się do zapalenia, a gdy bakterie na dobre przejmą kontrolę i dojdzie do jego ostrej formy, wówczas wszelkie wysiłki o zdrowe zęby spełzną na niczym. Wszystko z uwagi na fakt, że dziąsła to swoisty fundament i jeżeli właściwie nie zadba się o jego siłę, zęby będą zwyczajnie słabe i skazane na porażkę w starciu z milionami bakterii.

Żeby temu zapobiec, oprócz szczotkowania i nitkowania warto zatem postawić także na dobry płyn do płukania jamy ustnej. Osobiście polecam płyny do płukania marki Listerine, z których korzystam już od kilku lat i które gwarantują pożądane efekty. W ich przypadku cena zdecydowanie idzie w parze z jakością, a szeroka oferta sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, zależnie od swoich upodobań, potrzeb oraz oczekiwań.

Regularne używanie popularnych „płukanek” pozwala utrzymać czystość całej jamy ustnej. Pozbywając się z niej bakterii eliminujemy płytkę nazębną, która stanowi najczęstszą przyczynę zapalenia dziąseł. To jednak nie wszystko, gdyż codzienne używanie płynu do płukania przekłada się także na świeższy oddech. Jak więc widać, lista korzyści jest naprawdę imponująca, a to wszystko osiągnąć można zaledwie dzięki niecałej minucie, bo tyle właśnie potrzeba w sumie czasu, by dwa razy dziennie wypłukać jamę ustną.

Wiele osób już na starcie rezygnuje z używania płynów do płukania twierdząc, iż są one tylko pozornie zdrowe. Nic bardziej mylnego, o ile oczywiście postawimy na sprawdzony, dokładnie przebadany produkt. Te sygnowane logiem marki Listerine zdecydowanie do takich należą, w związku z czym korzystając z nich zgodnie z zaleceniami można to robić bez obaw o swoje zdrowie.

Wasze zęby będą wam za to wdzięczne, ponieważ gdy kompleksowo się o nie zatroszczycie, staną się silniejsze, a wtedy spotkania z dentystą uda się ograniczyć do wizyty kontrolnej raz na pół roku, bez zbędnego stresu i bólu. Chyba warto, prawda? W takim razie do dzieła!

https://www.listerine.pl/

Tekst partnera

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: