Czy istnieją domowe sposoby na menopauze?

Czy istnieją domowe sposoby na menopauze?

Czy dokuczliwe objawy menopauzy można złagodzić poprzez stosowanie naturalnych metod? Uderzenia gorąca, nerwowość, kłopoty ze snem, a nawet ryzyko wystąpienia osteoporozy. W okresie menopauzy w kobiecym ciele następuje wiele zmian, które skutkują nieprzyjemnymi dolegliwościami. Można je złagodzić, stosując domowe, bezpieczne sposoby leczenia.

W okresie menopauzy dobrym krokiem będzie rozpoczęcie zbilansowanej diety. Energii doda wprowadzenie do jadłospisu warzyw i owoców. Istotne będą zwłaszcza warzywa, które pomagają w prawidłowym metabolizmie i utrzymaniu odpowiedniej wagi oraz świeżo wyciskane soki. Przyda się również mleko i produkty mleczne, bogate w wapń, który ze względu na ryzyko wystąpienia osteoporozy będzie miał dobry wpływ na kości.

Na kłopoty z nerwami i koncentracją pomoże picie zielonej herbayt, melisy, oraz wzbogacenie posiłków o orzechy. Przydadzą się również suplementy diety. Na nocne poty i uderzenia gorąca pomóc może szałwia, koniczyna, żen-szeń, czy imbir. Warto wzbogacić dietę w produkty o dużej zawartości witaminy Ci E a także kwas foliowy. Nie można również zapominać o piciu sporej ilości wody i regularnej aktywności fizycznej.

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: