Leki na menopauzę bez recepty

Okres klimakterium dla wielu kobiet równoznaczny jest z występowaniem różnych dolegliwości. Potliwość, uderzenia gorąca, problemy z koncentracją to tylko niektóre z nich. Sposobem na złagodzenie dolegliwości towarzyszących menopauzie, jest hormonalna terapia zastępcza. Nie każda kobieta jednakże może ją stosować, niektóre zaś obawiają się efektów ubocznych. Dla osób niezdecydowanych na HTZ lub niemogących jej stosować, dobrym rozwiązaniem jest przyjmowanie suplementów diety opartych na naturalnych składnikach.

Z roślin uzyskuje się fitoestrogeny, czyli hormony roślinne mające podobną budowę i działanie jak hormony żeńskie. Najczęściej wykorzystywane w tym celu rośliny to len, soja, czerwona koniczyna, ostrokrzew oraz pląsawica groniasta. Fitoestrogeny można podzielić na wiele grup, w suplementach diety używa się głównie izoflawony, lignany oraz kumestany. Źródłem izoflawonów są głównie rośliny strączkowe, przede wszystkim soja. Izoflawony znaleźć można w preparatach takich jak Menoplant Soy-a, Menopass, Menostop, Climea czy Femestra. Lignany zawarte są przede wszystkim w lnie, są to dokładniej lignany lniane. Znaleźć je można pośród składników produktów Ligunin oraz Mabelle. Kumestany zawiera między innymi ekstrakt z koniczyny czerwonej. Suplementy na bazie tego składnika należą do najpopularniejszej po soi grupy. Promensil, ProLady Menopauza czy Avitale Czerwona koniczyna to niektóre z nich. Fitoestrogeny w odpowiedniej ilości do ich wyekstrahowania zawierają rośliny takie jak kłącze pluskwicy groniastej, dzięgiel chiński, szyszki chmielu oraz szafran łąkowy. Tak jak w przypadku stosowania hormonalnej terapii zastępczej, przed rozpoczęciem stosowania środków roślinnych, które dostępne są bez recepty, należy skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Należy również stosować się do zaleceń podanych przez proucenta, w każdym w tych środków znajduje się ulotka. W ulotce zawarte są wszelakie informacje zarówno dotyczące zawartości poszczególnych składników, jak i opisany jest sposób dawkowania. Jeżeli wystąpiłyby jakiekolwiek efekty uboczne, należy również przekazać o nich informację swojemu lekarzowi.

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: