Estrogenoterapia dopochwowa

Estrogenoterapia dopochwowa

Hormonalna terapia zastępcza może być podawana na różne sposoby. Menopauza to ostatnia miesiączka w życiu kobiety, co ściśle wiąże się ze spadkiem, a następnie całkowitym zatrzymaniem produkcji estrogenów.

Niestety, ale może to powodować nieprzyjemne objawy czy też choroby. Czasami jedynym ratunkiem jest HTZ, a więc hormonalna terapia zastępcza.

Uzupełnianie poziomu estrogenów pozwala pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości. Dawkę, jak i sposób podawania ustala zawsze lekarz. Estrogeny można podawać doustnie, w formie zastrzyków, a także dopochwowo.

HTZ dopochwowe

HTZ dopochwowe jest jedną z lepszych form przyjmowania estrogenów, gdyż w przeciwieństwie do tabletek podawanych doustnie, nie potrzeba aż tak dużych dawek. Mimo wszystko, estrogeny przechodzące przez układ pokarmowy będą miały słabsze działanie. Ponadto, forma dopochwowa nie jest w stanie uszkodzić wątroby, co często zdarza się w przypadku tabletek. Polecana jest zatem paniom, które mają bardziej wrażliwy układ pokarmowy.

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: