Perimenopauza

Perimenopauza

Menopauza jest pojęciem nacechowanym negatywnie. Kobiety utożsamiają przekwitanie z utratą kobiecości i uciążliwymi dolegliwościami. Warto jednak pamiętąć, iż panie, które wchodzą w okres menopauzy, przez wiele lat mogą cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Niektórzy ludzie wyróżniają dwa etapy w życiu kobiety: przed i po menopauzie. Tymczasem współczesna medycyna wspomina o perimenopauzie, czyli okresie obejmującym kilka lat przed rozpoczęciem przekwitania. Niestety, nie wszystkie kobiety dostrzegają symptomy zbliżającej się menopauzy.

Panie, które potrafią obserwować własne ciało, mogą przygotować się na trwały zanik miesiączkowania. Nasze zachodnie sąsiadki przed nadejściem menopauzy odwiedzają ginekologa. Ta decyzja procenatuje w przyszłości. Współczesna medycyna zna sposoby, które łagodzą uciążliwe dolegliwości towarzyszące perimenopauzie. Zmiany, jakie dokonują się podczas przekwitania, sprzyjają rozwojowi cukrzycy, nadciśnienia i chorób wieńcowych. Na szczęście regularne badania pozwalają zredukować ryzyko.

Wśród symptomów perimenopauzy wymienia zaburzenia cyklu menstruacyjnego. Krawienia stają się nieregularne, nader obfite lub zbyt skąpe. Przed menstruacją często pojawiają się plamienia. Wiele kobiet w okresie perimenopauzy skarży się na ból piersi w drugiej fazie cyklu. Początek przekwitania nierzadko wiąże się z powstawaniem mięśniaków i polipów macicy, które przyczyniają się do plamień przedmiesiączkowych. Choć objawy perimenopauzy bywają dokuczliwe, nie warto martwić się na zapas. Ich intensywność i zakres występowania zależy od indywidualnych uwarunkowań.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Menopauza Leki 2020