Łagodzenie objawów menopauzy

Menopauza niesie ze sobą uciążliwe dolegliwości. Ból głowy, uderzenia gorąca, ogólne rozdrażnienie czy spadek libido utrudniają normalne funkcjonowanie. Jak ograniczyć niepożądane objawy? Współczesna medycyna potrafi łagodzić objawy menopauzy. Ginekolodzy często polecają hormonalną terapię zastępczą. Niestety, nie wszystkie kobiety mogą ją stosować.

Osoby, które cierpią na zakrzepicę żył głębokich czy ostre zapalenie wątroby, nie powinny obciążać organizmu syntetycznymi hormonami. Z pomocą przychodzą nam naturalne preparaty, które łagodzą dolegliwości towarzyszące przekwitaniu. Można je kupić bez recepty. Działanie wyżej wspomnianych preparatów opiera się na fitoestrogenach, czyli substancjach syntetyzowanych przez rośliny. Te naturalne związki w organizmie człowieka działają podobnie jak żeńskie hormony płciowe. W kobiecych narządach występują dwa rodzaje receptorów estrogenowych: alfa i beta. Fitoestrogeny wiążą się z receptorami estrogenowymi alfa lub beta, które występują w różnych narządach. Fitoestrogeny częściej wiążą się z receptorami beta, które znajdują się w mózgu, kościach, naczyniach krwionośnych, płucach i jelitach. W związku z tym hormony roślinne łagodzą objawy przekwitania związane z niedoborem własnych estrogenów. Kobiety, które korzystają z suplementów diety na bazie fitoestrogenów, cieszą się wysokim komfortem życia. Hormony roślinne posiadają wiele zalet. Naukowcy wykazali, że dieta bogata w fitoestrogeny obniża ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia tj. miażdżycy, hipercholesterolemii i nadciśnienia tętniczego. Hormony roślinne obniżają stężenie cholesterolu LDL, który sprzyja odkładaniu złogów tłuszczowych w żyłach. Jednocześnie zwiększają koncentrację cholesterolu HDL, który chroni organizm przed rozwojem miażdżycy. Z przeprowadzonych badań wynika, iż fitoestrogeny wykazują działanie antykancerogenne. Zmniejszają ryzyko wystąpienia nowotworu sutka, prostaty i tarczycy. Kobiety w wieku reprodukcyjnym rzadziej zapadają na zrzeszotnienie kości. Kobiety, które wkraczają w etap przekwitania, są narażone na osteoporozę, ponieważ gwałtownie spada stężenie estrogenów, które odpowiadają za odkładanie wapnia w kościach. Przyjmując specyfiki na bazie fitoestrogenów, obniżamy ryzyko rozwoju osteoporozy. Wśród suplementów diety łagodzących przebieg menopauzy wyróżniamy: Ligunin, Remifemin, Soyfem, Meno Comfort, Pascoe, Promensil, Menostop, Menoplant soy-a.

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: