HTZ – przeciwwskazania

HTZ - przeciwwskazania

Panie w okresie menopauzy często skarżą się na uderzenia gorąca, nadmierną potliwość, ogólne rozdrażnienie i kłopoty ze snem. Czasem dolegliwości stają się na tyle dokuczliwe, iż odbijają się negatywnie na życiu towarzyskim i zawodowym. Niestety, nie każda kobieta może stosować HTZ.

HTZ – zalety

Hormonalna terapia zastępcza charakteryzuje się wysoką skutecznością. Panie, które korzystają z jej dobrodziejstw, cieszą się pełnią życia. Preparaty hormonalne poprawiają jakość snu, zmniejszają ryzyko osteoporozy i poprawiają parametry lipidowe. Panie, które stosują HTZ, rzadziej zmagają się ze złamaniami, miażdżycą i chorobą niedokrwienną serca.

Wywiad lekarski

Niestety, nie każda kobieta może korzystać z dobrodziejstw hormonalnej terapii zastępczej. Przed rozpoczęciem kuracji lekarz ma obowiązek przeprowadzić szczegółowy wywiad. Jeśli stwierdzi przeciwwskazania, nie powinien przepisywać specyfików hormonalnych.

Hormonalna terapia zastępcza – przeciwwskazania

HTZ nie mogą stosować panie, u których występują krwawienia z dróg rodnych. To rozwiązanie odradza się również paniom, które zmagają się z chorobą niedokrwienną serca. W związku z tym, iż wątroba pełni funkcję detoksykacyjną i uczestniczy w usuwaniu szkodliwych substancji, jej niewydolność stanowi poważne przeciwwskazanie. Panie, których krewne cierpiały z powodu raka sutka, macicy lub jajników, nie powinny stosować kuracji hormonalnej.

Choć medycyna dysponuje środkami, które pozwalają złagodzić uciążliwe objawy menopauzy, nie wszystkie kobiety mogą z nich korzystać. Na szczęście istnieją sposoby, które w naturalny sposób pozwalają pozbyć się dokuczliwych dolegliwości.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Menopauza Leki 2021