Naryngeniny sprzymierzeńcem kobiet w okresie menopauzy

Naryngeniny sprzymierzeńcem kobiet w okresie menopauzy

Naryngenina  należy do bioflawonoidów, czyli związków flawonowych, które występują w grejpfrutach i pomarańczach. Z przeprowadzonych badań wynika, iż ten związek chemiczny wpływa korzystnie na funkcjonowanie naszego organizmu.  Dlaczego nie może zabraknąć go w diecie kobiet w okresie menopauzy?

Właściwości naryngeniny

Biomolekuła ta wykazuje działanie antyoksydacyjne, czyli  neutralizuje wolne rodniki. Oznacza to, iż spowalnia  znacząco procesy starzenia się organizmu. Ponadto  przyczynia się do złagodzenia objawów raka. Jest także sprzymierzeńcem diabetyków, ponieważ pozwala na regulację poziomi cukru we krwi oraz wpływa na utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu. Uzupełnia również niedobór estrogenów w organizmie.

Niedobór estrogenów w organizmie kobiety

Kobiecy organizm w pewnym wieku zaczyna borykać się z wieloma niedoborami. Takim okresem jest menopauza, kiedy to zmniejsza się produkcja żeńskich hormonów płciowych. Obniżony poziom estrogenów objawia się huśtawką nastrojów, poczuciem rozbicia i uderzeniami gorąca. Część symptomów związanych z przekwitaniem nie jest aż tak bardzo uciążliwa, ale niektóre dezorganizują  życie.  Problemy ze snem, napadowe poty nocne, kołatanie serca, zaburzenia koncentracji oraz depresja znacznie obniżają jakość życia. Doświadczanie nieustającego stanu frustracji oraz poirytowania prowadzić może do poważniejszych schorzeń układu nerwowego.

Suplementacja

Wszystkie dokuczliwe objawy menopauzy można ograniczyć poprzez odpowiedni styl życia, właściwą dietę oraz formę suplementacji.  Suplementy diety zawierające naryngeninę uzupełniają niedobór estrogenów i tym samym przyczyniają się do poprawy samopoczucia pań w okresie menopauzy. Warto więc skonsultować się ze swoim lekarzem, który oceni nasz stan zdrowia oraz zajmie się optymalnym doborem rodzaju preparatu i ustaleniem odpowiedniej wielkości dawki.

Natalia Herzog

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: