Leki na andropauzę

 

Nasilone objawy andropauzy można wyleczy stosując odpowiednie środki.

Andropauza, inaczej męskie klimakterium, przekwitanie, różni się w znaczny sposób od kobiecej menopauzy. Nie jest to proces tak gwałtowny jak u kobiet, jednak istnieją przypadki, kiedy andropauzę przechodzi się w znacznym, nasilonym stopniu, co jeszcze pogłębia związane z nią dolegliwości.

Terapia hormonalna

W takich przypadkach można zastosować leczenie hormonalne, konkretnie – przyjmowanie określonych dawek testosteronu. Efekty można zaobserwować dość szybko. Poprawia się nastrój, wzrasta popęd seksualny, energia.

Jak w każdej terapii, istnieją pewne przeciwskazania. W przypadku terapii hormonalnej mężczyznę całkowicie dyskwalifikuje rak prostaty, obojętnie w jakim stadium. Taką terapią mogą również wykluczać choroby serca, układu krążenia, nieprawidłowe funkcjonowanie nerek czy wątroby. Należy poinformować lekarza o alergiach oraz przyjmowanych lekach.

W łagodzeniu objawów mogą wziąć również udział preparaty ziołowe dostępne w aptekach bez recepty. Należy jednak pamiętać, by przed zastosowaniem ich skonsultować to z lekarzem, który pomoże wybrać odpowiedni preparat.

Aleksandra Wiktor

 

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: