Zabieg MonaLisa Touch – w trosce o estetykę miejsc intymnych

MAX LIBERTINE z Unsplash
MAX LIBERTINE z Unsplash

Wygląd miejsc intymnych to nadal temat tabu. Wiele kobiet wstydzi się tego, jak wyglądają ich organy płciowe, porównując się z nieistniejącymi ideałami. Niska samoocena i kompleksy wpływają jednak na jakość życia bardziej, niż można by się spodziewać. Wstydząc się swojego wyglądu trudno też o udane życie seksualne. Współczesna ginekologia estetyczna opracowała jednak nowe metody na poprawę wyglądu i funkcjonowania narządów płciowych. Osoby niezadowolone z wyglądu swoich narządów intymnych lub cierpiące na dyskomfort ze względu na ich kształt, mogą poczuć ulgę i przywróconą kobiecość. Kiedy warto się zastanowić nad zabiegiem laserowym? Czy zabiegi są bezpieczne? Gdzie najlepiej wykonać zabieg labioplastyki? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdują się poniżej.

Kiedy rozważyć zabiegi laserowe?

Labioplastyka – czyli poprawienie kształtu warg sromowych za pomocą lasera – ma wiele zastosowań. Na pewno pomoże kobietom, których miejsca intymne są zdeformowane lub wyraźnie asymetryczne. Może okazać się, że jest to zabieg, który… zredukuje ilość przebywanych infekcji, jeśli pacjentka uskarża się na nie wyjątkowo często. Zabieg za pomocą lasera MonaLisa Touch jest wskazany również wówczas, gdy kształt miejsc intymnych wiąże się z dyskomfortem i przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Jeśli wargi sromowe mniejsze są przerośnięte, mogą wywoływać otarcia i dyskomfort. Poza estetycznymi wskazaniami do zabiegu, istnieją też dolegliwości zdrowotne, które można wyleczyć za pomocą lasera. MonaLisa Touch pomoże w przypadku zespołu rozluźnienia pochwy, wysiłkowego nietrzymania moczu albo atrofii.

Z zabiegu należy zrezygnować podczas ciąży, karmienia piersią oraz podczas infekcji intymnych. Pełną listę przeciwskazań można znaleźć na stronie: http://www.estetyka-intymna.pl/zabiegi-przy-uzyciu-lasera-monalisa-touch/labioplastyka-warg-sromowych-przy-uzyciu-lasera-monalisa-touch.html.

Jak działa laser?

MonaLisa Touch to laser przeznaczony do zabiegów na delikatnych obszarach. Wiązka laserowa obcina zbędną część tkanki, dzięki czemu lekarz może uformować pożądany i ustalony z pacjentką kształt. Laser wzmacnia tkanki pochwy, poprawi jej nawilżenie i sprężystość. Z tego powodu jest również zalecany kobietom po porodzie albo menopauzie. Działanie lasera stymuluje produkcję kolagenu, co poprawia elastyczność pochwy. Zabieg jest małoinwazyjny, jednak przed nim należy skonsultować się z ginekologiem. Zabieg nie wiąże się z długą rekonwalescencją.

Bezpieczeństwo zabiegu

Zabieg laserowy to metoda małoinwazyjna i bezpieczna, warto jednak zadbać o to, aby był wykonany przez specjalistę. Wybierając gabinet, należy zwrócić uwagę na przestrzeganie w nim zasad higieny oraz doświadczenie lekarzy i renomę kliniki. Na rynku istnieje wiele gabinetów specjalizujących się w ginekologii estetycznej. W Polsce jedną z lepszych klinik o tym profilu działalności jest SkinClinic (http://skinclinic.pl/).

Czego się spodziewać po zabiegu?

Efekt zabiegu zależy od ustaleń pacjentki i lekarza. Labioplastyka pomoże uzyskać estetyczny kształt miejsc intymnych, dzięki czemu poprawi stan życia oraz samopoczucia. Po zabiegu można oczekiwać znacznej poprawy życia seksualnego! Jeśli codzienne funkcjonowanie było utrudnione przez kompleksy i stres związany z własnym wyglądem, labioplastyka pozwoli poczuć ulgę i czuć się pewnie również w sytuacjach intymnych. Jakość życia seksualnego w dużej mierze zależy od samooceny, więc labioplastyka może sprawić, ze pacjentka odkryje radość, którą może z niego czerpać.

Artykuł sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: