Sposoby pielęgnacji stóp

rune enstad z Unsplash
rune enstad z Unsplash

Stopy są jedną z najintensywniej używanych części ludzkiego ciała – spędzamy na nich często cały dzień w pozycji stojącej, przemieszczając się w różne miejsca lub nawet tylko siedząc w sposób, który nie sprzyja ich dobremu stanowi. Nic więc dziwnego, że problemy z bolącymi i obtartymi stopami powodują często dyskomfort lub wstyd, kiedy nadchodzą cieplejsze dni i chcemy założyć lżejsze buty odsłaniające tę część ciała. Warto pamiętać, że pielęgnacja stóp wpływa na ich dobrostan przez cały rok, nie tylko latem, a ponadto znacznie przyczynia się do podwyższenia komfortu całego naszego ciała.

Właściwa pielęgnacja stóp ( https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-stop/) powinna odbywać się regularnie, co najmniej raz w tygodniu, kiedy poświęcamy im więcej czasu i przygotowanie domowego spa, jeśli nie chcemy oddawać się w ręce pedicurzystki oraz codziennie w minimalnym potrzebnym zakresie, obejmującym dokładne ich szorowanie i pozbywanie się martwego, zgrubiałego naskórka przy pomocy pumeksu. W ramach domowego spa zafundujmy natomiast stopom dłuższą kąpiel w solach przeznaczonych specjalnie do ich pielęgnacji, które zmiękczają skórę stwardniałą w miejscach, gdzie uwierają buty lub niewłaściwie chodzimy. Po takiej kąpieli należy pozbyć się ze stóp martwego naskórka, który w łatwy sposób można usunąć specjalną tarką lub pumeksem. Po takiej pielęgnacji na zakończenie warto stopy nawilżyć lub natłuścić odpowiednimi kremami lub balsamami do stóp, które pozwolą na utrzymanie ich efektownego wyglądu i zapewnią dużo wyższy komfort chodzenia na co dzień.

Tekst partnera

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: