Jak farmakologicznie zlagodzic menopauzę

Jak farmakologicznie zlagodzic menopauzę

Nieprzyjemne objawy związane z wejściem w okres menopauzy można załagodzić stosując odpowiednie leki. Jednym z częstym objawów menopauzy jest nerwowość, ogólne rozdrażnienie, wahania nastrojów. Zioła mogą mieć zbawienny wpływ na samopoczucie. Dziurawiec działa kojąco na nerwy. Wystarczy łyżeczkę ziół zalać szklanką gorącej wody i parzyć przez kilkadziesiąt minut. Taki napar można pić dwa razy dziennie. Znana ze swoich właściwości uspokajających jest również melisa.

Na uderzenia gorąca może pomóc soja oraz czerwona koniczyna, z bezsennością można walczyć stosując różne suplementy, oparte np. na melatoninie lub magnezie. Warto rozglądnąć się trochę – na rynku jest mnóstwo ogólnodostępnych suplementów diety przeznaczonych właśnie dla kobiet w okresie menopauzy. Jeżeli jednak objawy menopauzy są bardzo dokuczliwe można zdecydować się na zastępczą terapię hormonalną. Polega ona na przyjmowaniu hormonów zastępujących estrogeny i naśladujące naturalny cykl miesiączkowy.

Objawy menopauzy przestają być odczuwalne w czasie terapii. Co więcej, zachowania organizmu sprzed okresu menopauzy zostają zachowane. Należy jednak pamiętać, że przyjmowanie każdego leku a nawet stosowanie ziół należy wcześniej omówić ze swoim lekarzem. Mogą istnieć przeciwskazania do ich stosowania oraz wystąpić pewne działania niepożądane.

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: