Suplementy diety podczas klimakterium

Suplementy diety podczas klimakterium

Aby uchronić się przed nieprzyjemnymi dolegliwościami w czasie menopauzy można sięgnąć po specjalne suplementy diety.

Wiadomo, że okres menopauzy nie jest łaskawy dla kobiety. Z powodu spadku produkcji estrogenów w jej organizmie zachodzą gwałtowne zmiany. Rozdrażnienie, wahania nastrojów, potliwość, bóle głowy, kłopoty ze snem, a nawet osteoporoza – to często skutek kobiecego klimakterium.

Wapń i witamina D

Uważa się, że panie w okresie menopauzy są bardziej narażone na ryzyko osteoporozy. Warto zatem zadbać w tym czasie o kości, stosując odpowiednie środki. Suplementy diety powinny zatem zawierać odpowiednie ilości wapnia oraz wspomagającej jego wchłaniania witaminy D. Dzięki temu kości pozostaną w możliwie dobrej kondycji.

Suplementy diety

Ogólnodostępne na rynku suplementy diety dedykowane kobietom w okresie menopauzy to dobry sposób na łagodzenie nieprzyjemnych dolegliwości. Niektóre z nich zawierają tzw. fitoestrogeny, które pomagają utrzymać organizm w dobrej kondycji i minimalizują objawy menopauzy. Ponadto w ich skład wchodzą kwas foliowy, witaminy z grupy B, magnez. Warto również rozejrzeć się za mieszankami herbat, które zawierają zioła uspokajające, oczyszczające i wspomagające np. walkę z uderzeniami gorąca.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: