Zmarszczki mimiczne to problem wielu kobiet w różnym wieku. Na naszej twarzy każdego dnia pojawiają się tysiące emocji – śmiech, gniew, zmartwienie czy smutek, które nie pozostają bez wpływu na naszą skórę. Wydawałoby się, że zmarszczki są cechą charakterystyczną dla kobiet w dojrzałym wieku, jednak zmarszczki mimiczne mogą pojawić się nawet u dwudziestokilkulatki. W jaki sposób możemy z nimi walczyć, by nie pozwolić im na stałe zagościć na naszej twarzy? W tym przypadku bardzo przydatne może okazać się dobre serum przeciwzmarszczkowe. Dowiedz się wszystkiego, co powinnaś wiedzieć o serum oraz jego właściwościach!
Kilka słów o zmarszczkach mimicznych
Zmarszczki mimiczne pojawiają się na naszej twarzy w wyniku codziennego ruchu mięśni, które pozwalają nam wyrażać różnorodne emocje. W młodym wieku, to znaczy do 25 roku życia, skóra twarzy jest na tyle elastyczna, że zmarszczki mimiczne, które tworzą się podczas śmiechu lub płaczu, bardzo szybko z niej znikają. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku cery dojrzałej, szczególnie po 40. roku życia, gdy skóra produkuje coraz mniej włókien kolagenowych i każdy ruch mięśni twarzy tworzy na jej powierzchni widoczne bruzdy. Nie oznacza to, że z chwilą pojawienia się pierwszych zmarszczek mimicznych powinnyśmy przestać całkowicie używać mięśni twarzy. Jeśli jednak chcemy utrzymać młody wygląd, musimy zdecydowanie więcej czasu poświęcić na właściwą pielęgnację naszej cery oraz wybrać odpowiednie kosmetyki o działaniu przeciwzmarszczkowym.
Dlaczego serum, a nie krem przeciwzmarszczkowy?
Krem przeciwzmarszczkowy oraz serum do twarzy to preparaty, które na pierwszy rzut oka wydają się być podobne w swoim działaniu, jednak w rzeczywistości bardzo się od siebie różnią. Kremy do twarzy posiadają zazwyczaj gęstszą i nieco tłustszą konsystencję od serum, a ponadto lżejszy skład, który posiada mniejszą ilość składników aktywnych. W odróżnieniu od kremu, serum to kosmetyk o silnym i skoncentrowanym składzie, który zawiera bardzo wiele cennych dla skóry substancji odżywczych. Jego lekka formuła powoduje, że szybko wchłania się w skórę i zaczyna działać, dzięki czemu dużo szybciej widać efekty jego działania niż w przypadku codziennego stosowania kremu.
Krem + serum na zmarszczki
Jeśli więc serum ma tak wspaniałe właściwości, to może należy przestać stosować krem do twarzy i po prostu wymienić go na ten lżejszy kosmetyk? Zdecydowanie nie. Mimo że krem działa wolniej i mniej intensywnie, jego bogata konsystencja pozwala na dokładne nawilżanie twarzy oraz silną ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych. Lekka formuła serum, często pozbawiona też filtrów ochronnych, może stanowić niewystarczające zabezpieczenie dla naszej skóry przed promieniowaniem UV czy zanieczyszczeniami środowiska. Dlatego krem nadal powinien nam towarzyszyć w ciągu dnia, zaś serum do twarzy możemy stosować w zastępstwie kremu na noc. Serum do twarzy możemy równie dobrze traktować jako kosmetyk do stosowania okresowego – to znaczy wtedy, gdy zauważymy wyraźny spadek formy naszej cery lub systematycznie zwiększającą się ilość zmarszczek. Nie musimy jednak wcale wybierać pomiędzy kremem do twarzy a serum – te dwa produkty możemy stosować razem, używając serum jako bazy podkładowej pod krem.
Jak wybrać odpowiednie serum do twarzy?
Serum do twarzy, tak samo jak każdy inny kosmetyk do jej pielęgnacji, należy wybierać zgodnie z potrzebami swojej cery. Ze względu na swoją konsystencję serum do twarzy najlepiej sprawdza się przy cerze tłustej lub mieszanej, jednak w połączeniu z wybranym kremem na dzień lub na noc będzie też wspaniale likwidował zmarszczki u posiadaczek cery suchej czy normalnej. Jeżeli posiadamy cerę wrażliwą, kosmetyk musi posiadać hipoalergiczną formułę – np. serum do twarzy Vichy – która będzie przynosiła efekt widocznego liftingu, ale jednocześnie ograniczała ryzyko pojawienia się podrażnień.
Artykuł sponsorowany
*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.