Ziołowa terapia w okresie przekwitania

Ziołowa terapia w okresie przekwitania

Naturalne metody leczenia mogą łagodzić niektóre objawy menopauzy. Menopauza – moment nieuchronny w życiu każdej kobiety. Każda przechodzi ten moment podobnie. Objawy są nieprzyjemne, mogą być bardzo nasilone.

W tym wypadku warto zapoznać się z działaniem hormonalnej terapii zastępczej. U niektórych pań mogą pomóc napary ziołowe.

Zioła dobre na nerwy

Objawy menopauzy to przede wszystkim wzrost drażliwości, wahania nastrojów. Na dolegliwości natury psychicznej może pomóc napar z dziurawca, który z powodzeniem można pić raz dziennie. Właściwości uspokajające ma również melisa, którą można znaleźć w każdej aptece. Warto zaznajomić się z działaniem zielonej herbaty. Jest to nie tylko smaczny napój – dobrze wpływa również na nerwy.

Szałwię można z powodzeniem stosować w przypadku nocnych potów oraz uderzeń gorąca. Ponadto, na rynku istnieje mnóstwo specjalnych suplementów diety dla kobiet w okresie menopauzy. Warto zapytać też o mieszanki ziołowe, które są łagodne dla organizmu, jednak w zauważalny sposób zmniejszają nieprzyjemne dolegliwości.

Aleksandra Wiktor

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Menopauza Leki 2020