Menopauza suplementy naturalne

Nie zawsze stosowanie silnych leków hormonalnych jest w menopauzie najlepszym wyborem. Jeśli kobieta czuje się dobrze, a ma jedynie problemy z nadmiernym pocenie się w nocy i z zasypianiem, warto zastanowić się nad poradzeniem sobie z dolegliwościami za pomocą ziół w formie tabletek. Naturalnych suplementów na menopauzę nie brakuje – najlepiej sprzedającym się środkiem jest soja. Wybiera ją wiele pacjentek, ale nie u każdej pani przynosi ona optymalne rezultaty.

Naturalne ziołowe preparaty.

Jej działanie polega na podobieństwie do cząsteczek hormonów kobiecych, których zaczyna brakować w czasie menopauzy. Innym preparatem zawierającym fitohormony jest koniczyna czerwona, dostępna zarówno jako zioło sypane, jak i w tabletkach. Pozostałe środki na menopauzę o pochodzeniu naturalnym to pluskwica groniasta (dobra w przypadku problemów z krwawieniami), len (lignany lniane działają podobnie jak fitohormony), czarnuszka, serdecznik, melisa i szyszka chmielu. Te ostatnie preparaty mają działanie uspokajające i tonizujące układ nerwowy.

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: