Menopauza leki bez recepty

Zmiany hormonalne w okresie menopauzy mogą dać się we znaki. Zwłaszcza, że dolegliwości nimi wywoływane są różnego rodzaju, i dotyczą zarówno sfery fizycznej jak i psychicznej. Ponad to – brak równowagi hormonalnej i niedobór estrogenów mogą sprawić, że problemy będą nie tylko doraźne, ale i perspektywiczne. Kobiety w tym okresie są bardziej narażone na osteoporozę, choroby układu krwionośnego, zawał serca, udar mózgu.

Przyjmowane leki.

Leki przyjmowane w okresie menopauzy mają za zadanie nie tylko złagodzić uciążliwe symptomy, ale też zapobiegać rozwojowi powyższych chorób w przeszłości. Części pacjentek zalecana jest hormonalna terapia zastępcza. Jednak jeśli objawy nie są jeszcze zbyt nasilone, a klimakterium dopiero się rozpoczyna, wystarczające mogą okazać się suplementy i leki na menopauzę dostępne bez recepty (zarówno w aptekach, jak i w sklepach zielarskich). Warto pamiętać, że do stosowania HTZ istnieją liczne przeciwwskazania. Natomiast leki bez recepty nie wywołują na ogół skutków ubocznych i są bezpieczne w stosowaniu. Powstają one na bazie fitohormonów – czyli składników pochodzenia roślinnego o podobnym działaniu do damskich estrogenów.

Fitohormony i fitoestrogeny.

Oprócz fitoestrogenów w formie suplementów i leków, składniki te można znaleźć także w żywności. Fitohormony dzielimy na izoflawony, lignany i kumestany. Każdy ich rodzaj może łagodzić takie objawy jak uderzenia gorąca, potliwość, ale też korzystnie wpływać na stan emocjonalny oraz zapobiegać dolegliwościom zdrowotnym w przyszłości. Fitoestrogeny korzystnie wpływają na układ krwionośny, serce, oraz układ kostny. Istotne jest jednak, by odpowiednio dobrać preparat, oraz prócz niego stosować się do zasad zdrowego odżywiania, a także włączyć w życie codzienne więcej fizycznej aktywności. Wtedy efekty kuracji będą lepsze.

*Treści zawarte na serwisie Menopauzaleki.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Menopauzaleki.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: