Wygaszanie czynności jajników

Menopauza stanowi pomost między wiekiem prokreacyjnym a starzeniem się.

Klimakterium jest wpisane w życie kobiety, nie należy traktować go jako choroby. Czasem dolegliwości, które towarzyszą paniom w okresie przekwitania, wymagają interwencji lekarza. Menopauza wiąże się z wygasaniem czynności jajników. Te narządy rozrodcze produkują hormony płciowe.

Gdy wygasa czynność jajników, spada stężenie progesteronu i estrogenów. Te ostatnie przyłączają się do receptorów estrogenowych neuronów podwzgórza i odpowiadają za prawidłową neurotransmisję w ośrodkowym układzie nerwowym. Gwałtowny spadek poziomu estrogenów rzutuje negatywnie na samopoczucie kobiet, które przechodzą menopauzę.

Pojawiają się uciążliwe dolegliwości w postaci uderzeń gorąca, ogólnego rozdrażnienia, nadmiernej potliwości, suchości pochwy i spadku libido. Panie, którym klimakterium daje się mocno we znaki, powinny zasięgnąć porady lekarza. Specjalista zleci stosowne badania, które pozwolą dobrać preparaty łagodzące skutki menopauzy. Coraz większą popularnością cieszą się suplementy diety na bazie fitoestrogenów.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Menopauza Leki 2020