Skuteczność leków na menopauzę

Menopauza jest dla organizmu kobiety okresem trudnym. Towarzyszą jej różne dolegliwości, lecz istnieją również sposoby aby je złagodzić. Najskuteczniejszym sposobem na łagodzenie dolegliwości towarzyszących przekwitaniu jest hormonalna terapia zastępcza. Specjalne leki hormonalne dobierane są przez lekarza, uprzednio wykonywane jest badanie poziomu hormonów w organizmie.

Leki te umożliwiają uzupełnienie niedoborów, a co za tym idzie złagodzenie menopauzalnych dolegliwości. Najczęściej stosowane są preparaty dwuskładnikowe, które zawierają estrogen i progestagen. W zależności od sposobu ich podawania, mogą się różnić skutecznością. W przypadku tradycyjnego podawania drogą doustną, konieczne jest stosowanie większej dawki hormonów.  W przypadku podawania hormonów postaci przezskórnej (w postaci żelów lub plastrów), pełen efekt działania HTZ osiąga się później. Niezwykle istotne dla skuteczności działania hormonalnej terapii zastępczej jest odpowiednio wczesne rozpoczęcie jej stosowania. Zaleca się aby zacząć przyjmować specjalne preparaty hormonalne już przy pierwszych nieregularnych miesiączkach lub lekkich objawach klimakterium. Istotne również jest, aby HTZ była odpowiednio długo stosowana. Należy również przekazać lekarzowi w trakcie wywiadu fakt palenia papierosów, gdyż według badań skuteczność hormonalnej terapii zastępczej u kobiet palących jest obniżona.  W tym przypadku konieczne jest odpowiednie zwiększenie dawki hormonów. Alternatywnym rozwiązaniem dla kobiet, które nie chcą lub nie mogą stosować hormonalnej terapii zastępczej są suplementy diety na menopauzę, które oparte są na wyciągach z roślin.

Fitoestrogeny, czyli tak zwane naturalne hormony roślinne, pomagają zniwelować przykre dolegliwości występujące w okresie przekwitania. W budowie swojej są podobne do hormonów ludzkich, więc można z powodzeniem je stosować w celu regulacji pracy organizmu w tym trudnym dla niego czasie.  Preparaty na bazie soi, lnu czy czerwonej koniczyny są dobrze oceniane i chętnie stosowane przez kobiety. Popularnymi produktami są m.in. Femal Forte, Apteo Plus Menopauza, Falvit Estro, Mabelle, Femestra czy Menostop Plus. Preparaty na bazie naturalnych składników również należy stosować  według zaleceń producenta i najlepiej przed ich stosowaniem skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Menopauza Leki 2021