Czy soja łagodzi objawy menopauzy?

izoflawony sojowe

Fitoestrogeny mogą być stosowane jako zastępstwo HTZ. Menopauza wiąże się z różnymi, nieprzyjemnymi dolegliwościami. Zatrzymanie produkcji estrogenów ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu kobiety.

Niektóre panie w związku z pojawieniem się objawów, decydują się na hormonalną terapię zastępczą. Jednak nie wszystkie kobiety mogą lub chcą przyjmować hormony.

Dla tych pań, które niekoniecznie przekonane są do HTZ ratunkiem mogą być fitoestrogeny, zawarte w sporych ilościach w soi. Fitoestrogeny ze względu na swoje niesamowite właściwości, mogą zachowywać się jak estrogeny lub wręcz przeciwnie. Wykazują się właściwościami, które pozwalają dostosować ich działanie pod kątem tego, czy estrogenów jest za dużo, lub zbyt mało.

Tabletki i kotlety

Fitoestrogeny zawarte w soi można stosować w formie preparatów i jest to chyba najpopularniejsza forma. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby spożywać soję w innej postaci, np. w formie kotletów sojowych, mleka sojowego i innych. Dzięki temu, można również wprowadzić pewną różnorodność do codziennej diety.

Aleksandra Wiktor

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Menopauza Leki 2020